Boston Marathon: 2013-tól szigorúbb szintidők
Szerdán a Boston Marathon szervezői bejelentették, milyen változások lesznek 2012-től kezdve a verseny nevezési rendszerében. Céljuk, hogy a gyorslábú amatőrök nagyobb eséllyel kerüljenek be az indulók közé. Azután döntöttek a változtatások mellett, hogy idei versenyükre az összes hely nyolc órával az online nevezés megnyitása után betelt.
2012-es versenyre egy kéthetes online regisztrációs időszakkal indul majd a nevezés szeptemberben. Ebben az új rendszerben a jobb idővel rendelkező amatőröknek hamarabb lesz lehetősége nevezni.
A nevezési időszak első 48 órájában csak azok nevezhetnek, akik a rájuk vonatkozó szintidőnél legalább 20 perccel jobb eredménnyel rendelkeznek. A harmadik naptól kezdve nevezhetnek a szintidőnél 10 perccel jobbak, az ötödik naptól kezdve pedig azok is, akik 5 perccel vannak belül a szintidőn. A hetedik naptól kezdve minden szintidővel rendelkező futó nevezhet majd, de a 7-14. napon jelentkezettek közül még előre fogják venni a jobb idővel nevezett futókat. A 14. naptól kezdve pedig - ha egyáltalán maradnak még ekkor is szabad helyek - a jelentkezések sorrendjében osztják majd a rajtszámokat a szintidővel rendelkező futóknak.
2013-tól kezdve a szintidők is szigorodni fognak: ezeket minden korcsoportban 5 perccel lejjebb viszik. Így a 18-34 évesek korosztályában például a férfiaknak 3:05, a nőknek 3:35 lesz az új szintidő. 2013-tól kezdve nem fogják engedélyezni a korábban elfogadott, maximum 59 másodperces szintidő túllépéseket sem.
Szintidők a 2012-es és a 2013-as Boston Marathonra
A szervezők három hónapig tervezték az új rendszert. Céljuk a jobb eredménnyel rendelkező amatőrök indulási esélyének javítása, és általában a csalódott, azaz indulási lehetőséghez nem jutó futók számának csökkentése volt.
Forrás: usatoday.com
Kép: blog.ratestogo.com
Hasonló cikkek
Végleges a Boston Marathon elit mezőnye
Mindkét címvédő rajthoz áll a Boston Marathonon
Hétfőn megnyitották a nevezést a Boston Marathonra
Futás: Még mindig Boston és a rekord
6 hozzászólás
Amúgy a cikket illusztráló kép tökéletesen mutatja a verseny hangulatát -- s nem a rajt után párszáz méterrel :).
atom - Asszem voltak olyan várakozások, hogy majd csökkentik a szint nélküli (jótékonysági, szponzori, stb.) futók számát. De erről most nem volt semmi a hírekben.
@pen: inkább arról van szó, hogy növeljék az idulók számát ezerrel 26 ezerre. A mostani 25ezres létszámból kb 4-5 ezer a nem-kvalifikációval bekerült induló. A jótékonyságon kívül jelentős számban indulnak a BAA-t szponzoráló cégek alkalmazottjai (minő meglepő, hogy ilyen-olyan menedzserek... :) ) és a szerződéses utazási irodák által szervezett futók. BAA is meg lehet érteni, mert ők is a piacről élnek, de azért ez a 20% megvásárolt indulási jog nem kevés.
atom, ez azt is jelenti, hogy nem lehet normálisan futni? Vagy aki az első hullámban indul, annak nincs ilyen gond?
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Van logika ebben a rendszerben, mondhatnám akár azt is, hogy tetszik.
Hanem a személyes tapasztalat megkérdőjelezi a szervezők igyekezetét.
Lehet-e vajon tudni, hogy milyen arányban indulhatnak a versenyen a fenti rendszerben kvalifikáltak ill. azok, akik "megvásárolták" az indulás jogát (->charity)? 2007-ben számomra meglepetés volt, hogy milyen sokan voltak a pályán olyanok, akik nyilvánvalóan fényévnyi távolságra voltak a korcsoportjuk szintidejétől. Nem vonom meg az ő jogukat az indulástól, de a cikkben leírt szigorítások ennek fényében legalábbis... khm... inkább nem írom, hogy minek tűnnek.