Hazánkba jön a WTC - Ironman 70.3 verseny jövőre Budapesten
A hosszú távú triatlon versenyek legértékesebb versenysorozatát, az Ironman márkát birtokló amerikai WTC magyar idő szerint péntek hajnalban Hawaii-ban közölte, hogy jövő augusztusban versenyt tartanak a magyar fővárosban. Szakértők szerint ahová a WTC beteszi a lábát, az a település gazdaságilag is igen jól jár.
Hazai idő szerint péntek hajnalban a globális sportélet igazi nagyágyúja tette be a lábát Magyarországra. A világ egyik legpotensebb és leggazdagabb, profi alapokon működő sportszervezete, az Ironman márkát birtokló, floridai székhelyű World Triathlon Corporation (WTC) jelentette be, hogy augusztus 23-án Budapesten féltávú (1,9 kilométer úszás, 90 kilométer kerékpár, 21,1 kilométer futás), azaz Ironman 70.3-as versenyt szervez.
A hírt nem is akárhol hozták nyilvánosságra. Andrew Messick a szervezet első embere a hétvégén zajló, a hosszú távú triatlonsport „szentélyének" tekintett világbajnokság előtti sajtótájékoztatón jelentette be Hawaii-on. Nem sokkal ezt követően a budapesti versenyhelyszín a szervezet hivatalos oldalára, az Ironman.com-ra is felkerült, s a nevezési lehetőséget is megnyitották.
Andrew Messick hangsúlyozta, hogy ezzel a WTC egy eddig „idegen területre" érkezik, hiszen a volt vasfüggőny mögötti országok között először jelenik meg. Az internetes oldalról valóban ki is derül, hogy a WTC történetének ez az első kelet-európai helyszíne. Egyébként zászlójuk alatt amúgy sem sok ilyen távú európai verseny akad, hiszen a budapesti és a vele együtt bejelentett mallorcai erőpróbát is figyelembe véve mindössze 13 állomás van a kontinensen. A Népszabadság információi szerint a WTC már régóta gondolkozott a régióban egy ilyen eseményen, amelyért többek között román helyszín is versenyben volt, ám Budapest infrastruktúrája az amerikaiak számára nagyon meggyőző volt.
A verseny helyszíneiről már rövid leírást is lehet találni a szervezet oldalán. Ezek szerint az úszást a Kopaszi gát mellett a Lágymányosi öbölben tartanák, a kerékpár a Duna mentén, a budai és a pesti oldalt is érintve haladna, míg a futás az ELTE kampusz területén zajlana.
A rendezés joga nem csak presztízs-nyereséget jelent a helyszín számára. A szeptember végén zajlott kaliforniai Tahoe-tó melletti teljes távú Ironman futam marketing vezetője Andy Chapman a napokban beszélt arról: ahová a WTC beteszi a lábát, az a település gazdaságilag is igen jól jár. Becslése szerint esetükben a turistaforgalom miatt a helyi gazdaság csak a rendezvény néhány napján mintegy 8-15 millió dolláros – azaz 1,7-2,2 milliárd forintnak megfelelő – „impulzust” kap. Ez ráadásul a döntően a városba érkező, közvetlenül a versenyzőkhöz kapcsolódó kísérőktől jön össze.
Forrás: NOL
Kép: ITU Media
Hasonló cikkek
Triatlon - Zelinka Gabriella sikere Franciaországban
Triatlon - elégedett a WTC európai vezetője a budapesti versennyel
Triatlon - brit és dán győzelem, magyar ezüst az első budapesti Ironmanen
Triatlon - Ironman 70.3 Budapest- élőben követhető!
8 hozzászólás
Ez klasz, de a nevezési díj tényleg elég húzós.
Azt meg nem tudom ki találta ki, hogy a budai hegyekben lenne a kerékpár. A pálya leírásánál egyértelmű, hogy a Duna két oldalán, Lánchídon, ill. az Andrássyn a Hősök teréig, két körben. A futás meg az infopark, egyetemi kampusz területén négy körben.
Tudom, hogy nem ti írtátok, csak jobb, ha pontosít az ember.
Ah, tényleg, köszi! Hihetetlen, hogy mindent el kell olvasni eredetiben, mert marhaságot írnak a magyar újságírók :P
Korosztályos indulási jogot ki lehet harcolni Hawaii-ra? :) (van verseny ahol lehet indulási jogot szerezni) Egyébként valóban drága,de a triatlon elég sznob sport még nyugati mércével is, meglepdőtem volna ha alacsonyabb a nevezési díj. A másik oldalról viszont igaz hogy a profik egy negyedórával korábban rajtolnak,viszont utánuk lehet eredni,aztán ugyanazon a pályán meg lehet mutatni hogy ki a jobb. Kb. mintha Forma-1-ben elrajtoltatnák a mezőnyt,aztán utánuk nem sokkal elindulhatnának a nézők is a saját Opeljeikkel,Suzukijaikkal,vagy a foci VB-re annyi lenne a kijutási feltétel,hogy szedj össze 11 embert,meg tegyél le mondjuk 5 millió forint nevezési díjat,és játszhatnál akár a spanyolok vagy németek ellen is :)
Annyira nem sznob sport ez szerintem, tőlünk nyugatabbra 2-3000 euro az átlagfizetés, nekik ez a 200 euro egyhavi fizetésük egytizede mondjuk. Mint pl nálunk a 7-8ezres nevezési díjú versenyek, amiket azért mindenki kifizet "simán" .
Szerintem sem sznob sport, a tiratlon önmagában sem olcsó (mennyi kerül egy neoprén, rendes bringa, uszoda stb.), nem is beszélve, hogy elég sok szabadidőt kell edzésre+pihenésre fordtani. Az nevezési díj azért jóval drágább a magyarországon megszokottól (pl most Balatonaman 2014 70.3 22ezer Ft), de főleg egy budapestieknek, ha a járulékos költségeket (utazás, szállás) is beleszámítjuk, akkor már nem olyan rossz a kép.
Egyes honi verseny szervezők már próbálnak hozzá szoktatni a külföldi árakhoz,nálam nem járnak sikerrel mivel egyszerüen nem megyek el!De úgy veszem észre hogy bizony
sokan nem filléreskednek,évi 1-2 verseny még belefér kategória igen csak népes! Mi akik
a triatlont napi szinten,megszállottan űzük,bizony sok versenyről le kell mondanunk,mert
üzletet csináltak szeretet sportunkból!Nosztalgiával emlékszem vissza azokra a régi szép
időkre,amikor havi 2-3 versenyre eltudtam menni,és a hó végén se kellett kölcsönkérni!
Nos, az egészen bizonyos, hogy az előrelátó tervezés, illetve a hosszútávú versenynaptár komoly összegek megtakarítására ad lehetőséget. Számomra is elrettentő pl. a NIKE félmaraton "utolsó percben történői" nevezési díja (a verseny hétvégéjén már csak 20500 Ft-ért, illetve korábbi BSI-s versennyel 15000 Ft-ért lehetett nevezni), valamint sok más verseny nevezési díja, ugyanakkor azt is látni kell, hogy a nagylétszámú, a fél város lezárásával járó tömegrendezvények megszervezése és megvalósítása sem olcsó mulatság. Különösen egy nehéz úgy rendezvényt szervezni, hogy a költségek európai színvonalúak, míg az indulók döntő többségének fizetése egészen más színvonalon mozog...
Kutakodni senki zsebében nem akarok, igyekszem minél korábban nevezni azokra a versenyekre, amelyekre feltétlen el akarok menni, illetve alaposan körülnézek, hol lehet méltányos díjak mellett versenyezni. Ha valaki csak szombat este eszmél fel, hogy másnap rendezik a kedvenc versenyét, az könnyen pórul jár.
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Igen ez nagyon jó dolog, hogy nyitnak erre is meg végre lehet Magyarorságon is kvalifikációs pontokat szerezni a profi versenyzőinknek.
Csakhogy a Bp-i 70.3-ra is 223 euro az amatőröknek, ami egy magyar embernek egy kicsit sok szerintem.