Úszó hírességek Csarnoka - beiktatási ünnepség
Százhalombattán pazar gálaest keretében iktatták be a Magyar Úszó Hírességek Csarnokának első tagjait: Hajós Alfrédet, Széchy Tamást, Egerszegi Krisztinát, Darnyi Tamást, Hargitay Andrást és Kiss Lászlót.
Egy több éves álom válik valóra azzal, hogy a százhalombattai Konferencia-központban – a floridai Fort Lauderdale-ben működő nemzetközi intézmény mintájára – hamarosan megnyílik a Magyar Úszó Hírességek Csarnoka.
Az első beiktatási ceremónián hat halhatatlan úszó, illetve edző kapta meg a tagságot, illetve adták át a kiválasztottak az első, nemsokára az állandó kiállításon is megcsodálható ereklyéket a város képviselőinek. Az eseményen ott volt a magyar úszósport múltjának és jelenének számos képviselője, így a válogatottak színe-java, köztük Hosszú Katinka, Gyurta Dániel és Cseh László is, a most beiktatott nagyságok egykori hőstetteinek televíziós kommentátora, Vitray Tamás, valamint a úszósport több fontos támogatójának képviselői, illetve Százhalombatta városának vezetői, a képviselő-testület tagjai. Az eseményt előben közvetítte a MÚSZ TV, azaz a szövetség honlapján bárki követhette a nagyszerűen sikerült ceremónia mozzanatait.
Siklós Erik, a gálaest műsorvezetője emlékeztetett arra, hogy a magyar úszók által eddig szerzett 25 olimpiai aranyérem, 23 ezüst és 18 bronz biztos keretet ad arra, hogy évről évre arra méltó világnagyságok kerüljenek a kiválasztottak közé.
Természetesen elsőként az úszósport történetének első olimpiai bajnoka, az 1896-ban, Athénben két elsőséget szerző Hajós Alfréd került posztumusz a Hírességek Csarnokába.
Szintén posztumusz került a Csarnokba Széchy Tamás: az edzőlegenda csodálatos versenyzők generációit nevelte, mint az őt méltató egykori tanítvány, Sós Csaba kiemelte, sokat tanult a kudarcokból is, ennek volt köszönhető, hogy 28 év után sikerült megtörni az 1952 óta tartó „aranytalan” időszakot az olimpiákon
Az élők közül elsőként Egerszegi Krisztina került a Csarnok kiválasztottjai közé. Méltatója, egykori versenyzőtársa, Szabó Tünde – aki jelenleg a MÚSZ főtitkára – többek között elmondta, számára sosem Egér utolérése volt a tét, hiszen tisztában volt azzal, ő más kategória – nem csupán hozzá képest, de az úszósport történetében is, hiszen a mai napig az egyetlen női versenyző, aki öt egyéni olimpiai bajnoki címet tudott szerezni.
Darnyi Tamás két dologról híres: vegyesúszásban nemzetközi versenyen soha nem győzték le a négyszeres olimpiai és világbajnokot – és az elmúlt húsz évben soha nem szólalt meg a nyilvánosság előtt. Az utóbbi hagyomány ezennel megszakadt.
Ezt követően „megérkeztek” az első könnyek is: a háromszoros világbajnok, többszörös világrekorder Hargitay Andrást laudáló versenyzőtárs, Verrasztó Zoltán a sok-sok emlék felidézése közben egyre inkább meghatódott a mikrofon előtt...
Végül, de abszolúte nem utolsó sorban Kiss László következett. Az Egerszegi Krisztinát, Kovács Ágit, Güttler Károlyt és további klasszisok sorát nevelő mestert – aki 2000 óta főállású szövetségi kapitányként az legújabb sikersorozat mentora is – Kőér utcai utóda, Turi György köszöntötte, szintén könnyek között...
A teljes beszámoló a szövetség oldalán olvasható.
Forrás: MUSZ
Hasonló cikkek
Úszó Hírességek Csarnoka nyílik Százhalombattán
Úszás - hét új tag a Hírességek Csarnokában
Kovács Ágnes is bekerül a Hírességek Csarnokába
Kovács Ágnes bekerült a hírességek csarnokába
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498