Nyílt napot tartott szombaton a SOTE Testnevelési és Sporttudományi Kara
Több százan látogattak el szombat délelőtt a TF, hivatalos nevén a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi karának nyílt napjára, hogy tájékozódjanak a képzésekről és a felvételi követelményekről.
Radák Zsolt, a TF dékánja, köszöntőjében elmondta hogy az intézmény idén kerek évfordulót ünnepel, hiszen a 2014-15-ös tanév már a 90. lesz a TF történetében.
"Feladatunk, hogy a sport világának szereplőit a legkorszerűbb szakmai tudás átadásával képezzük. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy Magyarországon az olimpiai bajnokok edzői többségében a TF-en szereztek diplomát. Kiemelt feladatunk, célunk és törekvésünk a feltörekvő nemzedék egészségtudatos életmódra való nevelése." - mondta Radák Zsolt.
Kovács Ágnes olimpiai bajnok úszó, a TF nemzetközi igazgatósági tagja és kommunikációs vezető hangsúlyozta, hogy volt élsportolóként tudja, a sikerek eléréséhez mennyire fontos a szakmai, tudományos háttér:
"A TF olyan hely, ahol a sport és a tanulás szorosan karöltve olyan tárgyi és elméleti tudást ad, amely végigkísér egy életen át. Élsportolóként is mindig nagyon fontos volt számomra a tanulás, hogy mindig képezzem magam. Minden alkalommal, amikor átlépem az intézmény kapuját, úgy érzem, hazaértem, hiszen egész életemben a sport és a tanulás kiemelt helyen szerepelt nálam, és az intézmény falai között ezt a két dolgot egyszerre találom meg."
Szuper Levente válogatott jégkorongozó, a Vasas jégkorong szakosztályának vezetője szerint a 13 év külföldön szerzett tapasztalat mellett lényeges a tanulás, az ismeretek elsajátítása a sporttudomány területéről sportvezetői feladatainak ellátásához.
"Másfél éve járok a TF sportszervező szakára, a képzéseken levelezős hallgatóként veszek részt. Ezen idő alatt is már nagyon sok olyan hasznos ismeretre tettem szert a sporttudomány területéről, amit munkám során hasznosítani tudok. A sport, a mozgás, az egészséges életmód kiemelten fontos az életemben, és a TF ezeket mind megadja számomra." - mondta Szuper Levente.
Forrás: MTI
"A TF olyan hasznos útravalót ad egy edző számára, amely a későbbiek folyamán a szakmában nagyon jól hasznosítható" - nyilatkozott a nyílt nap kapcsán az MTI-nek Kiss László mesteredző, az úszók szövetségi kapitánya. Hozzátette, hogy megítélése szerint az edzéselmélet elsajátítása mellett érdemes kiemelten foglalkozni olyan egyéb kulcsfontosságú sporttudományi területekkel is, mint a sportpszichológia, a sportegészségügy, a pedagógia, mivel ezek a tudományágak is kiemelten fontosak a kimagasló eredmények elérésében.
Benedek Tibor háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázónak, a tavaly világbajnokságot nyert férfiválogatott szövetségi kapitányának az a véleménye, hogy a tapasztalatokat muszáj tanulmányokkal is alátámasztani.
"Ezért én is a TF padjait koptattam, amivel megalapoztam az edzői pályámat. Nem olyan régen a Magyar Vízilabda Szövetség elindította a licencképzést, amelyben természetesen TF-es szakemberek is segítenek minket abban, hogy továbbra is magas színvonalú legyen a képzés, és így a leendő szakemberek segítségével a magyar vízilabda a nemzet egyik büszkesége maradhasson" - mondta.
Mocsai Lajos egyetemi docens, európai mesteredző, az Eb-re készülő férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya több mint három évtizede foglalkozik a TF tanáraként edzőképzéssel és az edzői munka gyakorlásával.
"Számomra kiemelten fontos a TF képzési és elméleti hátterének összekapcsolása a nemzetközi szintű gyakorlattal, versenyzéssel. Az edzői munkát a tehetséggondozás, a tehetségfejlesztés legszebb pedagógiai területének tekintem" - jelentette ki.
Storcz Botond olimpiai bajnok kajakozó, jelenleg szövetségi vezetőedző arra helyezte a hangsúlyt, hogy a sportszakmai ismeretek mellett a pedagógia, a pszichológia, a dietetika, a teljesítménydiagnosztikára fókuszáló sportélettan, illetve a menedzsment tudásanyag is nélkülözhetetlen a hosszú távú sikerességhez.
"Ezt a komplex tudásbázist Magyarországon a TF biztosítja a legmagasabb szinten, és ezzel évtizedek óta hozzájárul a magyar sport páratlan eredményességéhez. A londoni olimpiai sikerek után egyértelmű lett számomra: a sportolók hozzásegítése életük nagy céljához legalább akkora örömöt tud adni, mint amikor valaki versenyzőként ér el sikereket" - fogalmazott Storcz.
Forrás: MTI
Hasonló cikkek
Sporttudomány - minőségibb edzőképzésre van szükség
Tudomány - EPO? Ugyan már?! Agydopping!
Tudomány - a sportos fiúk többek keresnek felnőttkorukban
Tudomány - edzéssel tehetünk az agy zsugorodása ellen is
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498