Cipőteszt: Adistar Cushion 6
Második tesztelőnk, Gál Andrea, főként aszfalton koptatta élete első Adidas futócipőjét. Egy 12 órás versenyen történt összemelegedést követően a cipő megkapta a bizalmat a nagy versenyre is: körbefutották együtt a Balatont.
Gál Andi - Gandi - tíz évvel ezelőtt kezdett el rendszeresen futni, de gyerekkorában sem állt távol tőle a mozgás. Az első félmaratont 2000-ben, az első ultratávot pedig 2005-ben futotta le. A 2006. Sárvári 12 órás OB-n 115 km-t teljesített, a 2007. Madrid 24 órás EB-n pedig 190,951 km-rel hatodik lett. Idén pedig az Ultrabalatonon a 212 kilométeres távot 28:38:00 alatt teljesítve második helyet szerzett. Heti kilométerszáma 70-110 között mozog. Eddig Nike, Asics és Saucony cipőket használt, ez az első Adidas-a. Több mint 600 kilométernyi futás után mondta el véleményét a tesztcipőről.
Cipőteszt - Adistar Cushion 6
Sosem volt még Adidas cipőm, amit futásra használtam volna. Egy próbálkozásom volt ugyan néhány évvel ezelőtt, de utcai cipő lett belőle, mert túl szűk volt a lábfejemre. Többnyire Nike, Asics, és Saucony cipőket váltogattam. Mikor jött ez a lehetőség, úgy gondoltam itt az ideje újra megpróbálni.
Az első bevetés egy reggeli munkahelyre bekocogás alkalmával történt. Belebújtam, mindjárt az első érzésem az volt, hogy sokkal könnyebb, mint az eddig használt cipőim. Ezáltal gyorsabban is lépkedtem benne, viszont mindjárt frankón eláztattam, mert elkapott az eső útközben. Délutánra persze megszáradt, és ugyanolyan könnyedén futhattam benne hazafelé is. Nem csak könnyebbnek, gördülékenyebbnek is tűnt minden lépésnél.
Néhány edzés után úgy döntöttem, bevetem a soron következő ultraversenyen. A másik cipőm, amit eredetileg a 12 órás versenyre szántam, a 100 km-es versenyen megnyomta nagyon a bokám külső részét. Gondoltam, lássuk, mit tud Ő. Azért a csomagban oda volt készítve a régi, megszokott cipőm is, mivelhogy ebben még alig volt 50 km. Ennyi km-rel egy cipőben eddig sosem mertem bevállalni hosszabb távot. Azt hiszem sok mindent elárul, hogy cipőcserére nem volt szükség. Futottam egy remekül sikerült 12 órát, 121 km-t úgy, hogy közben semmilyen bántalmat nem okozott. Az orr része elég szélesnek bizonyult ahhoz, hogy minden körmöm megmaradjon (ez nálam ritkaság!), és csak egy vízhólyagom lett. Ez utóbbiból elárulom, többet szoktam gyűjteni A sarok rész pedig annyira jól idomult, hogy nem tört fel a külső bokarészen, amit az előző cipőm a 100 km-es versenyen tett velem.
Ha már ezt a mennyiséget bírta, kipróbáltam egy félmaratonon is. Itt sikerült igazán kihasználni a könnyűségét, gördülékenységét. Ismét futottam benne egy jót, eddigi legjobb félmaratonomat.
Ezek után már nem volt kérdés, melyik cipőm fog elkísérni a nagy útra, az UltraBalatonra. Kicsit félretettem, kíméltem, és csak a versenyre vettem elő újra. A cipő itt is jól vizsgázott, nem bántam meg, hogy ebben kezdtem. 170 km-nél ugyan ez is megnyomta a külső bokarészt, de azt hiszem, azt a cipőt még nem találták fel, ami ennyi km után ne okozna valamilyen bántalmat
Andi szerint a tesztcipő állapota 650 kilométernyi futás után: A cipő a külső sarokrészen kezdett el kicsit kopni, viszont én erőteljesen terhelek erre a részre, ezért ez teljesen ok. Meglepően újszerű állapotban viszont a cipő belső része, ami ilyenkorra más cipőnél a sarokrészen már foszladozni szokott nekem.
A tesztelt cipő technikai adatai:
- súly: 292g
- varrásmentes gyöngyvászon felsőrész
- adiPRENE® anyag a sarokrészben
- GeoFit ® saroktámasztás
- adiPRENE® Plus anyag az orrrészben
- TORSION SYSTEM® támasz a talpközéprészen
- QuickStrike külső talp
Köszönjük a tesztelést!
Képek: http://www.amazon.com; www.shopadidas.ca
Hasonló cikkek
Megvannak az adidas BOOST tesztelőink
Teszteld akár Te az adidas forradalmi futócipőjét
Kipróbáltuk: adidas Supernova Glide 4 és miCoach Pacer teszt
Futócipő teszt: Adidas beszámolók
9 hozzászólás
Nekem is az Asics ami a legjobban bejött eddig egyébként, de ez egy olyan cipő, ami szerintem sokban hasonlít azokhoz az asicsokhoz, amiket én használtam, használok...
Nyuszi cillagom, ennek a hozzáállásnak egy részét ám TŐLED tanultam :-))))
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498